O ośrodku

OŚRODEK WCZASOWY „TAURUS”
zaswiadczenieWitamy Państwa na stronie Ośrodka Wczasowego „TAURUS” w Sianożętach.

Zapraszamy do odwiedzenia tego małego, ale mamy nadzieję że miłego miejsca, i skorzystania z wypoczynku w naszym ośrodku.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwanaście drewnianych i dobrze wyposażonych domków w najbliższym sąsiedztwie morza, w których wypoczywać może 4-7 osób. Domki posiadają 3 pokoje: 2 sypialnie i pokój dzienny z wyposażonym w pełni aneksem kuchennym oraz łazienkę z prysznicem. Duży zadaszony taras z ławeczką i stolikiem pozwala na spędzanie czasu na powietrzu niezależnie od pogody. Cały teren jest ogrodzony, z wydzielonymi miejscami parkingowymi.

 

Ośrodek położony jest nad samym morzem, przy Promenadzie, a dojście do plaży, z parawanem, kocem i leżakiem, które znajdują się na wyposażeniu domku, zajmuje 2 minuty. Po wyjściu z ośrodka w kierunku morza i skręceniu w lewo dojdziemy po ok. 50 m. do zejścia na plażę strzeżoną. To tu ratownicy mają swoją bazę, jest tu także punkt pomocy medycznej.
2010-09-09-17-05-28
W odległości 100 metrów od ośrodka, w kierunku południowym, przy ulicy Lotniczej, zlokalizowane są sklepy i punkty gastronomiczne. Idąc dalej tą ulicą w kierunku zachodnim dojdziemy do końca Sianożęt. Droga asfaltowa kończy się pętlą, a dalej jest teren starego lotniska opuszczonego przez wojska radzieckie w latach 90-tych, z zarośniętym już pasem startowym, drogami dojazdowymi i hangarami dla samolotów. Część lotniska wykorzystywana jest przez Aeroklub Bałtycki, dlatego latem można zaobserwować przelatujące nad plażą motolotnie oraz lekkie samoloty.

Do centrum Ustronia Morskiego dojść można w 15 minut idąc Promenadą w kierunku wschodnim , a Kołobrzeg oddalony jest o 10 km. Z plaży dobrze widoczna jest latarnia w Kołobrzegu.

Ośrodek nasz cieszy się dobrą opinią wśród odwiedzających nas gości, gdyż w jego najbliższej okolicy nie ma głośnych dyskotek i klubów. Miejsce to polecamy szczególnie osobom ceniącym spokój, z małymi dziećmi, którzy w kontakcie z naturą chcą jak najlepiej wypocząć.